Zakłady na żywo czy przedmeczowe? Co lepiej obstawiać?

Wielu graczy zastanawia się nad tym, czy naprawdę na mniej popularnych rozgrywkach można więcej zarobić. A może prawda jest taka, że najlepiej gra się na żywo, zamiast obstawiać zakłady przedmeczowe (pre-match)? Zdania w tej sprawie jak zwykle są podzielone. My w poniższym artykule postaramy się Państwu odpowiedzieć, kto w tym sporze ma rację.

zakłady na zywo najlepsze
Obstawianie na żywo ulubioną formą zakładów w Polsce

Obstawianie w internecie coraz bardziej popularne 

Warto wiedzieć, że w chwili obecnej większość typujących zajmuje się obstawianiem meczów piłki nożnej. Z tego względu artykuł będzie dotyczył właśnie tej dyscypliny. Z kolei jeśli zajmujecie się Państwo typowaniem koszykówki siatkówki lub hokeja, również dowiecie się z tego artykułu wielu wartościowych informacji. Nasz artykuł zawiera informacje, które przydadzą się wszystkim, którzy chcą poszerzyć zakres swojej wiedzy odnośnie zakładów bukmacherskich oraz pragną znacząco zwiększyć poziom osiąganych zarobków. 

Jakie są najlepsze ligi do obstawiania?

Wiele osób mówi o tym, że są ligi, które jest graczom znacznie łatwiej obstawiać od pozostałych. Chodzi tutaj o łatwość przewidywania wyników. Czy jest to prawdą? Z pewnością warto wiedzieć o tym, że im bardziej w danej lidze są wyrównane rozgrywki, tym trudniej jest obstawiać poszczególne mecze. Z drugiej jednak strony jeśli trafimy w takim przypadku w sposób prawidłowy, wówczas uzyskamy znacznie wyższy kurs. A to w konsekwencji sprawi, że nasze zarobki znacząco wzrosną. 

sts bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Sądzi się na szeroką skalę, że łatwo jest obstawiać ligi niepopularne, które nazywa się „egzotycznymi” – są to takie ligi, które cieszą się nikłą popularnością w naszym rejonie świata. W przypadku, gdy będą Państwo w dokładny sposób obserwować ligę australijską, katarską, chińską lub inną, szybko zaobserwujecie, że wyniki meczów w tych zakątkach świata bardzo łatwo jest przewidzieć. 

Które zakłady wybierać: przedmeczowy czy zakłady na żywo?

Powyższe pytanie to tak naprawdę temat rzeka. Lepiej obstawiać prematch czy na żywo? To pytanie zadaje sobie ogromna ilość obstawiających. Cechą charakterystyczną obu tych systemów jest to, że posiadają zarówno wady jak i zalety. Powiedzmy, że jesteśmy prawie pewni, że drużyna A wygra z drużyną B. Kurs na drużynę A wynosi 1,45, a my sądzimy, że to za mało i czekamy na rozpoczęcie meczu. Wówczas notowania tej drużyny nieco rosną. Niestety, w drugiej minucie spotkania pada dla tej drużyny gol, przez co kurs spada do poziomu 1,10. Wówczas obstawianie wygranej tej drużyny staje się zupełnie nieopłacalne.

Jest oczywiście druga strona tego samego medalu. Możemy zagrać kurs przed meczem, a w trakcie meczu drużyna uważana za faworyta straci fola pierwsza bardzo szybko. Wówczas bukmacher zdecyduje się na wysokie podwyższenie jej kursu. Nie zawsze możliwe jest dokładne przewidzenie, jak potoczy się gra w danej rozgrywce. Wszystko zależy od szeregu czynników, na które nie mamy żadnego wpływu. Udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy lepiej grać na żywo czy prematch jest zatem niemożliwe.

Które mecze najlepiej się obstawia? 

W tym przypadku każdy gracz ma swoją indywidualną opinię. Popularna opinia mówi o tym, że nie warto grać meczów, w których dostajemy po kursie „prawie nic”. Jeśli dwie drużyny grają tylko po to, aby odbębnić mecz, nie ma żadnego sensu obstawianie wyniku. Tak samo jest w przypadku, gdy lider tabeli gra ze słabeuszem. W takich przypadkach wynik spotkań jest niezwykle łatwy do przewidzenia, że nie warto ryzykować swoich pieniędzy. 

Osoby, które nabierają stopniowo doświadczenia w typowaniu rozgrywek, z pewnością po pewnym okresie dochodzą do wniosku, że niektóre rodzaje meczów łatwiej im się obstawia, zaś w przypadku innych wiele razy odnosiły porażki. Czasami może niektórych nawet nawiedzić „klątwa drużyny” – nie jest to przesąd, ponieważ bardzo wielu bukmacherów obstawiając po kilkanaście razy poszczególne drużyny zawsze obstawiali w nieprawidłowy sposób. Dlatego też warto metodą prób i błędów szukać dyscyplin i drużyn, których obstawianie przyniesie nam radość i satysfakcję.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Polski bukmacher online może oferować dużo więcej niż nielegalni bukmacherzy w Polsce. STS, Fortuna czy Betclic to obecnie najlepsi legalni bukmacherzy online, darmowe promocje i bonusy bez depozytu u tych bukmacherów, kod promocyjny: BETONLINE

Firmy bukmacherskie

Back to top button