Polska na MŚ 2022 – czy mamy szanse na dobry mundial?

Polska na MŚ 2022 – czy mamy szanse na dobry mundial?

To bardzo dobre pytanie. Dla każdego jednak „dobry mundial” może oznaczać coś innego. Jeśli liczysz, że podopieczni Czesława Michniewicza wygrają Mistrzostwa Świata, to nie mamy dla Ciebie dobrych informacji. Są bowiem tylko matematyczne szanse, że tak się stanie. Mało też wskazuje na to, że Polska zajmie miejsce dające jakikolwiek medal. A może chociaż wyjdziemy z grupy? Nad tym właśnie zagadnieniem chcemy się dzisiaj pochylić!

Kiedy zagrają podopieczni Czesława Michniewicza?

Trzeba mierzyć siły na zamiary. W tym momencie nasza kadra narodowa jest zbyt słaba, aby powalczyć np. o strefę medalową. Oczywiście chcielibyśmy, by Biało-czerwoni sprawili taką niespodziankę, ale nie ma na to w praktyce żadnych szans. Nie powinno się zaś grać sercem. Nigdy nie obstawiaj w ten właśnie sposób. Warto dokładnie wszystko przeanalizować. A jeśli to zrobisz, to wyjdzie Ci, że jest „na papierze” minimum kilkanaście lepszych reprezentacji narodowych. Przejdźmy teraz do naszego terminarza. Co ciekawe, podopieczni Czesława Michniewicza zagrają pierwszy mecz dokładnie za tydzień. Naszym przeciwnikiem (22 listopada 2022 roku) będą kadrowicze Meksyku. W drugiej potyczce Polacy staną w szranki z Arabią Saudyjską. Mecz odbędzie się 26 listopada 2022 roku. Na koniec mamy mecz z Argentyńczykami (30 listopada 2022 roku). Najprawdopodobniej dopiero wtedy okaże się, czy podopieczni Czesława Michniewicza wyjdą z grupy. Oczywiście, fajnie byłoby wygrać dwa pierwsze mecze, mieć sześć oczek i komfort w postaci awansu. Są jednak małe szanse, że tak się to wszystko dla nas potoczy…

sts online nowy bonus
Nowa oferta darmowych bonusów w STS online

Na kogo trzeba najbardziej uważać?

Jeśli Polska chce wyjść z grupy, a jest to na pewno cel minimum, to trzeba szczególnie przyłożyć się do pierwszego spotkania. W XXI wieku tylko raz Polacy awansowali dalej na wielkiej imprezie. Miało to miejsce w 2016 roku, podczas Mistrzostw Europy. Wówczas gracze Adama Nawałki pokonali w pierwszym spotkaniu Irlandię Północną 1:0. Jedynego gola zdobył zaś Arkadiusz Milik. Finalnie Polska zagrała w ćwierćfinale i odpadła po pamiętnych karnych z Portugalczykami. Jakie są typy na dziś? Najprawdopodobniej potyczka z Meksykiem zakręci się wokół remisu. To pierwsze spotkanie dla obu tych reprezentacji narodowych, dlatego nikt nie będzie chciał przegrać. Liczymy, że podopieczni Czesława Michniewicza wygrają zaś z Arabią Saudyjską. Być może Argentyna przed trzecim meczem będzie już miała komplet oczek i wtedy zagra z nami na większym luzie. Gdybyśmy zaś zdobyli chociaż jedno oczko z Albicelestes, to wówczas nasz awans do drugiej fazy byłby bardzo realny. Na ten moment szanse na wyjście z grupy są oceniane 50% na 50%.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1640 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetBETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackBETONLINE

Kto poprowadzi nas do ewentualnego awansu?

Uważamy, że kluczowe okażą się tutaj indywidualności. Najprawdopodobniej zagramy o drugie miejsce z Meksykiem. Nasi rywale mają wiele kłopotów. To nie jest tak, że tylko podopieczni Czesława Michniewicza przyjeżdżają w kiepskiej formie (ogólnie jako drużyna). Meksyk nie ma zaś w składzie takich zawodników, jak Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, czy Sebastian Szymański. Uważamy zatem, że Polska finalnie wyjdzie z grupy, ale odpadnie po czwartym spotkaniu.

5 / 5. Ocen: 1

Firmy bukmacherskie

Back to top button