Gra płaską stawką – czy to dobry system bukmacherski?

Coraz większa popularność zakładów bukmacherskich przekłada się na to, że co rusz pojawiają się nowe sposoby na grę. Od razu można napisać, że nie ma idealnego systemu bukmacherskiego. Są jednak pewne strategie, które powodują, że szanse na wygrane są mimo wszystko większe. Dużo osób gra np. przy pomocy płaskiej stawki. Na czym polega taki system?

system płaskiej stawki
Czy system bukmacherski płaskiej stawki jest najlepszy?

Jaka stawka będzie optymalna w tym systemie?

Jak sama nazwa wskazuje, gra płaską stawką polega na tym, aby przez cały okres trwania gry stosować wyłącznie jedną kwotę pieniędzy. Na początku bardzo dużo osób zastanawia to, jaka stawka będzie po prostu optymalna. Na to pytanie tak naprawdę nie ma żadnej jednoznacznej odpowiedzi. Są osoby, które mają stosunkowo mały kapitał. W związku z tym muszą po prostu wybrać takie kwoty, które nie będą za duże w porównaniu do całego stanu konta ogólnie. Przyjmuje się, że płaska stawka nie może być większa niż kilka procent. Po prostu chodzi o to, aby nie zabrakło pieniędzy na kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt poziomów.

Zdecydowanie większe pole do manewru w tym temacie mają osoby, które już na samym starcie posiadają duży kapitał. Tacy zawodnicy mogą zdecydować się na rozmaite rozwiązania. Tak dobierają stawkę, aby po prostu gra była ekonomiczna. Jeśli ktoś ma na koncie 1000 zł, to wygrane po kilka złotych raczej nie będą go satysfakcjonowały. Dlatego właśnie odpowiedź na to pytanie w głównej mierze zależy od tego, jaka jest sytuacja wyjściowa. Osoby ze stosunkowo małym kapitałem nie mogą pod żadnym pozorem niepotrzebnie szarżować, aby nie narażać swojego budżetu na szwank.

zakłady bukmacherskie betclic bonus 2020
Legalny bukmacher Betclic oferuje darmowy bonus- Kod promocyjny: KOD550

Jakie kursy bukmacherskie grać?

Analizując każdą strategię trzeba zwracać uwagę nie tylko na stawki, ale także na kursy bukmacherskie. Wszystko musi być niczym naczynia połączone. Chodzi o to, aby tak ustawić poszczególne zmienne, żeby przy stosunkowo jak najmniejszej skuteczności można liczyć na jak największe zyski. Może być tak, że ktoś gra ze średnią 80%. To tylko przykład, aby mniej więcej zobrazować, o co nam tutaj chodzi. Jeśli stawki i kursy nie będą właściwie połączone, to taka skuteczność może nie przynosić oczekiwanych zysków. Dzieje się tak, kiedy ktoś wygrywa, ale tylko na najniższych kursach. Jeśli na 10 spotkań dwukrotnie powinie mu się noga przy kursach 1.10, to sami rozumiecie, że zyski z takiej gry są tak naprawdę opłakane.

Może być natomiast druga osoba, która osiąga skuteczność 60%, ale jest dużo bardziej zadowolona ze stanu swojego portfela. Kursy oraz system płaskiej stawki muszą być jak najbardziej kompatybilne. To niezbędne, żeby gra w zakładach bukmacherskich była efektywna. Dużo zawodowców decyduje się na kursy powyżej pułapu 2.00. Załóżmy, że dana osoba jeden taki kupon trafiła, a drugi przegrała. Wtedy i tak jest na lekkim plusie, chociaż skuteczność to tylko 50%. Gdybyśmy jednak obniżyli kursy do poziomu 1.80, to przy tej samej skuteczności wynoszącej 50% już dana osoba jest na minusie. Widzicie, na czym to wszystko polega?

Nowy bonus bez depozytu w STS online 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Dokładna analiza własnej gry jest niezbędna

Każdy system ma mniejsze lub większe wady. Nie ma strategii idealnej. Najgorzej jest jednak wtedy, kiedy ktoś gra bez żadnego sposobu. Wtedy nie ma co liczyć na regularne wygrane w legalnie działających zakładach bukmacherskich na terenie naszego kraju. Systemy muszą być na bieżąco analizowane. Dokładnie weryfikujecie informacje na temat każdego meczu z osobna? Tak samo trzeba analizować również konkretny system. W tym celu warto zapisywać wszystkie zagrane zakłady. Nie tylko chodzi o to, aby ująć tam nazwy drużyn, zawodników lub konkretną ligę. Być może nawet ważniejsze jest to, aby uwzględnić, jaka była stawka, jaki był kurs.

Najlepiej w tym celu skorzystać z programów edytorskich. Może to być m.in. Microsoft Office Excel – jeśli wpiszecie odpowiednie komendy, to program będzie za was wszystko dokładnie obliczał. Szybko zobaczycie na własne oczy, czy gra płaską stawką jest dobrym rozwiązaniem w waszym przypadku. Być może okaże się tak, że kursy są np. za niskie, dlatego nawet dobra skuteczność nie skutkuje odpowiednimi wygranymi. A może na tej podstawie ocenicie, że wygrane są relatywnie niewielkie? W takiej sytuacji może od początku kolejnego okresu płaska stawka musi zostać podniesiona na inną? Na podstawie takich informacji można wysuwać naprawdę rozmaite wnioski.

Kiedy system bukmacherski musi być wymieniony?

Nie ma idealnego systemu, a zawodowcy często stosowali różne strategie, zanim doszli do takiej, która pod wieloma względami jest po prostu dla nich najlepsza. Kiedy system musi być jednak wymieniony na nowy? Jeśli będziecie prowadzić dokładne statystyki, to szybko zauważycie, czy gra przebiega po waszej myśli, czy niekoniecznie. Być może lepiej będzie, jeśli postawicie po prostu na coś innego. Dużo osób zamiast standardowej płaskiej stawki decyduje się po prostu na stawkę progresywną.

Tutaj oczywiście także wszystko musi być połączone z właściwymi kursami. Osoby początkujące często na samym starcie swojej przygody ze światem hazardu grają za wirtualne pieniądze. To właśnie świetny okres, żeby po prostu przetestować – bez większych konsekwencji – rozmaite systemy gry.

0 / 5. Ocen: 0

Bukmacher

Polski bukmacher online może oferować dużo więcej niż nielegalni bukmacherzy w Polsce. STS, Fortuna czy Betclic to obecnie najlepsi legalni bukmacherzy online, darmowe promocje i bonusy bez depozytu u tych bukmacherów, kod promocyjny: BETONLINE

Firmy bukmacherskie

Back to top button